Αρχική » Πανελλαδικές » Συμμετοχή για δεύτερη φορά στις Πανελλαδικές Εξετάσεις Ομογενών/Αλλογενών

Συμμετοχή για δεύτερη φορά στις Πανελλαδικές Εξετάσεις Ομογενών/Αλλογενών

Συμμετοχή για δεύτερη φορά στις Πανελλαδικές Εξετάσεις (Δεν πέρασα και θέλω να ξαναδώσω/πέρασα, αλλά επιθυμώ να φοιτήσω σε άλλη σχολή)

A. Όσοι μαθητές δεν πέτυχαν την εισαγωγή τους στην Τριτοβάθμια εκπαίδευση με την πρώτη προσπάθεια στα Ελληνικά Πανεπιστήμια έχουν τη δυνατότητα να συμμετέχουν ξανά στις Πανελλαδικές Εξετάσεις και να διεκδικήσουν μια θέση.

B. Όσοι μαθητές πέτυχαν στις Πανελλαδικές Εξετάσεις, αλλά είναι ικανοποιημένοι και θέλουν να φοιτήσουν σε μια άλλη σχολή.

Συμπληρώνετε εκ νέου το μηχανογραφικό όταν θα βγει η εγκύκλιος για τους ομογενείς ή τους αλλογενείς αντίστοιχα με την κατηγορία που ανήκετε ακολουθώντας τις οδηγίες και καταθέτετε τα χαρτιά από το σχολείο που ήδη έχετε από την προηγούμενη χρονιά στην σχολή που θα περάσετε.

Με εκτίμηση,

Η Διεύθυνση.