Αρχική » Ανακοινώσεις » Mαθητές με Αναπηρία ή/και με Ε.Ε.Α. και μαθητών με κάταγμα στα άνω άκρα: Πανελλαδικές Εξετάσεις

Εξέταση στις Πανελλαδικές υποψηφίων με Αναπηρία ή/και με Ειδικές Εκπαιδευτικές Ανάγκες καθώς και αυτών που πάσχουν από κάταγμα ή άλλη προσωρινή βλάβη των άνω άκρων που καθιστά αδύνατη τη χρήση τους για γραφή στις Πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ.

Για διευκρινιστικές οδηγίες πατήστε εδώ

Ακολουθεί η Νομοθεσία: αριθμ. αποφ. Φ.251/22806/Α5  της από 08.03.2021 αριθμ. φύλλου 897 σελίδες 10683 ως 10687

Εξέταση υποψηφίων με αναπηρία και με ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες

Οι μαθητές που ανήκουν σε αυτή την κατηγορία θα πρέπει να ενημερώσουν την αντίστοιχη δευτεροβάθμια και να καταθέσουν πρωτότυπη γνωμάτευση του ΚΕΣY. Πάντα κρατάτε ένα αντίγραφο της εν λόγω γνωμάτευσης στο αρχείο σας.