Αρχική » Δράσεις » 2021/2022 Συνεργασία με το Ημερήσιο Γυμνάσιο Κασσάνδρας και το Αφερώφειο Γυμνάσιο/Λύκειο Αλεξάνδρειας

Συνεργασία σχολείων

Στο πλαίσιο διοργάνωσης δράσεων όσον αφορά στην αξιολόγηση των σχολικών μονάδων στον άξονα Σχολείο και Κοινότητα μαθητές των τμημάτων της Α και Β2 Λυκείου θα συνεργαστούν διαδικτυακά από τον Φεβρουάριο ως τον Μάιο με μαθητές του Ημερήσιου Γυμνασίου Κασσάνδρας στην Χαλκιδική και του Αφερώφειου Γυμνασίου/Λυκείου Αλεξάνδρειας στην Αφρική με σκοπό την ανταλλαγή απόψεων σε θέματα κουλτούρας, ιστορίας των δύο χωρών. Συμμετέχουν μαθητές της Β τάξης.  Υπεύθυνοι εκπαιδευτικοί: κα Γκίτση Αναστασία και κα Λύκου Άννα Μαρία.

Η αν. Διευθύντρια

Δρ. Παναγιώτου Άννα