Αρχική » Δράσεις » 2021/2022 Επίσκεψη εκπαιδευτικών/μαθητών του Γυμνάσιου Κασσάνδρας Χαλκιδικής στο ΓΕΛ Νυρεμβέργης

2021/2022 Επίσκεψη εκπαιδευτικών/μαθητών του Γυμνασίου Κασσάνδρας Χαλκιδικής

Αδελφοποίηση ΓΕΛ Νυρεμβέργης με το Γυμνάσιο Κασσάνδρας Χαλκιδικής

Στο πλαίσιο συνεργασίας με το Γυμνάσιο Χαλκιδικής η οποία ολοκληρώθηκε για την φετινή χρονιά με την αδελφοποίηση των δύο σχολείων υποδεχθήκαμε με ιδιαίτερη χαρά εκπαιδευτικούς και μαθητές του Γυμνασίου Κασσάνδρας Χαλκιδικής στις 18.05.2ο22 στο ΓΕΛ Νυρεμβέργης. Οι μαθητές μας είχαν ήδη γνωριστεί εξ αποστάσεως μέσω διαδικτυακής συνάντησης κατά τη διάρκεια σχολικής χρονιάς και είχαν ανταλλάξει απόψεις. Δόθηκε λοιπόν η ευκαιρία για γνωριμία και συνάντηση δια ζώσης και για συμμετοχή σε διδακτική επίσκεψη από κοινού με τους μαθητές της Α΄ Λυκείου του ΓΕΛ Νυρεμβέργης στο Μουσείο Dokuzentrum στη Νυρεμβέργη (πατήστε εδώ).

Υπεύθυνη εκπαιδευτικός: κα Λύκου Άννα Μαρία

Εκ της διευθύνσεως