Αρχική » Επιτυχίες/Διακρίσεις Μαθητών » 2019/2020 Λογοτεχνικός Διαγωνισμός Εφηβικού Διηγήματος και Ποίησης “Γρηγόρης Πεντζίκης”

Συγχαρητήρια στην μαθήτρια Ασλανίδου Παρασκευή της τάξης Β1 για τον Ειδικό Έπαινο Διάκρισης που έλαβε στον 8ο Λογοτεχνικό Διαγωνισμό Εφηβικού Διηγήματος και Ποίησης “Γρηγόρης Πεντζίκης” 2019-2020, που διοργανώθηκε από τη Δευτεροβάθμια Εκπαίδευση Δράμας με το ποίημα της με τίτλο:”Πρώτη γνωριμία”. Η μαθήτρια συμμετείχε στο διαγωνισμό μετά από παρότρυνση της καθηγήτριας του ΓΕΛ Νυρεμβέργης και ποιήτριας κ.Γκίτση Αναστασίας (για περισσότερες πληροφορίες πατήστε εδώ). Ο διαγωνισμός διοργανώνεται κάθε χρόνο από το σχολικό έτος 2012-2013. Στον φετινό διαγωνισμό συμμετείχαν περισσότεροι από 800 μαθητές/τριες από την Ελλάδα καθώς και από τα ελληνικά σχολεία του εξωτερικού.

Αποτελέσματα 8ου Λογοτεχνικού Διαγωνισμού

Παρατίθεται το ποίημα της μαθήτριας της Β΄τάξης λυκείου Ασλανίδου Παρασκευής με το οποίο προκρίθηκε στον διαγωνισμό